II Góralski OTK 2023

II Góralski Orszak Trzech Króli w Kościelisku

 

6 stycznia 2023 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego, trzej Królowie zawitali także do Kościeliska. Po Mszy Świętej w kościele parafialnym, w koronach na głowach razem ze Świętą Rodziną i Królami przeszliśmy w barwnym Orszaku na scenę plenerową przy Domu Ludowym. Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Na zakończenie orszaku razem z dziećmi z Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca “Polany”  i muzyką „Polaniorzy”  wszyscy kolędowali Bożej Dziecinie.

Zaangażowanie społeczności Kościeliska: Parafii, Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej, Związku Podhalan, „Polaniorzy”, Zespołu „Polany”, Ochotniczej Straży Pożarnej i młodzieży, sprawiło, że dołączyliśmy do ok. 700 miejscowości, które w tym roku zorganizowały orszaki.

Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli są słowa: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Papież Franciszek w Liście Apostolskim „O znaczeniu i wartości żłóbka” przypomniał nam, że „Gwiazdy – komety są znakiem, że my również jesteśmy powołani, by wyruszyć, dotrzeć do groty i uwielbiać Pana”. Gwiazda nie jest jedynie dekoracją bożonarodzeniowych szopek, czy świątecznym symbolem. Jest znakiem, który również nas, tak jak Mędrców, ma mobilizować do wyruszenia w drogę ku Bogu.  

Parafia Rzymskokatolicka
Św. Kazimierza Królewicza
ul. Nędzy - Kubińca 150
34-511 Kościelisko

parafiakoscielisko@gmail.com

Scroll to Top