I Góralski Orszak Trzech Króli w Kościelisku * 6 I 2022

6 stycznia 2022 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego, trzej Królowie zawitali także do Kościeliska. Po Mszy Świętej w kościele parafialnym, w koronach na głowach razem ze Świętą Rodziną i Królami przeszliśmy w barwnym Orszaku na scenę plenerową przy Domu Ludowym. Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Na zakończenie orszaku razem z Polaniorzami  wszyscy kolędowali Bożej Dziecinie.

Zaangażowanie społeczności Kościeliska: Parafii, Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej, Związku Podhalan, Polaniorzy, Ochotniczej Straży Pożarnej i młodzieży, sprawiło, że dołączyliśmy do 668 miejscowości, które w tym roku zorganizowały orszaki.

Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli są słowa: „Dzień dziś wesoły”, dlatego   Orszak ma nam pokazać jak radośnie i głęboko powinniśmy przeżywać święta, w jaki sposób dzielić się tą radością i treścią świąt z innymi i jak na co dzień zachować radość oraz dobrego ducha, którym napełniliśmy się podczas świąt.

Zdjęcia: Barbara Hadowska i ks. Arkadiusz Zych

Parafia Rzymskokatolicka
Św. Kazimierza Królewicza
ul. Nędzy - Kubińca 150
34-511 Kościelisko

parafiakoscielisko@gmail.com

Przewiń do góry