„African Music School” w Kościelisku

W kościele w Kościelisku 12 września 2021 r. gościł misjonarz brat Benedykt Pączek kapucyn. Parafianie i goście wsparli jego dzieło „African Music School” w Republice Środkowo-afrykańskiej. Misjonarz buduje w tym kraju szkołę muzyczną. Dzisiaj uczy się w niej wiele dzieci. To jedyna szansa na rozwój dzieci i młodzieży – mówił brat Benedykt. Jeszcze nie tak dawno, podczas rebelii dzieci były wykorzystywane jako żywe tarcze albo dostawały do ręki broń, żeby zabijać. My dajemy im do rąk instrumenty – mówił krakowski kapucyn.

Razem z bratem Benkiem przyjechało trzech chłopców – uczniów szkoły muzycznej. Perkusja i gitary basowe zabrzmiały w parafialnym kościele. Po Mszach Świętych można było wesprzeć to dzieło kupując płytę cegiełkę nagraną przez uczniów „African Music School” i wypić pyszne cappuccino .

Parafia Rzymskokatolicka
Św. Kazimierza Królewicza
ul. Nędzy - Kubińca 150
34-511 Kościelisko

parafiakoscielisko@gmail.com

Przewiń do góry